GEROVITAL MEN Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл

Gerovital Men Fresh Deodorant Antiperspirant
GEROVITAL MEN Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи, 150 мл
199,00 ден.
169,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
056025C
favorite_border

Опис на производот

Gerovital Men Fresh Антиперспирант дезодоранс за мажи.

  • Ефикасна заштита од потење 24 часа
  • Не остава бели дамки
  • 0% алкохол
  • Природна свежина
  • Воден дрвенест мирис, машки и елегантен
  • Парфимиран

Основни ноти кои даваат мажественост: ветивер, кедар и мошус.

Парфемот се отвора со горните ноти кои припаѓаат на свежото цитрусно овошје - горчлив грејпфрут, горчлив портокал, лимон. Додека лавандата, жалфија и морскиот ветер како средни ноти, создаваат чувство на смиреност и релаксација.

Пакување: 150 мл.

Содржина

Состав: бутан, изобутан, пропан, вода, алуминиум хлорохидрат, циклопентасилоксан, С12-15 алкил бензоат, парфем, октилдодеканол, каприлик/каприк триглицериди, полиглицерил-10 диизостеарат, глицерин, цетил ПЕГ/ППГ-10/1 диметикон, триетил цитрат, токоферил ацетат, феноксиетанол, пентаеритритил тетра-ди-т-бутил хидроксихидроксинамат, цитрал, гераниол, линалол, хексил цинамал, лимонен.

Употреба: Протресете добро и прснете под пазувите на оддалеченост од 15 цм. Оставете антиперспирантот целосно да се исуши, па облечете се.  
Мерки на претпазливост: Запалив аеросол. Боцата е под притисок. Може да експлодира ако се изложи на топлина. Да се чува вон дофат на деца. Да се чува подалеку од топлина, топли површини, искри, отворен пламен или други извори на оган. Не ја прободувајте и не ја палете боцата ниту по празнењето. Не ја изложувајте директно на сончева светлина или температура повисока од 50°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се