GEROVITAL Must Have Пилинг серум со АХА комплекс и витамин Ц, 30 мл

Gerovital Must Have Peeling serum 10% AHA+1% Vitamin C piling
GEROVITAL Must Have Пилинг серум со АХА комплекс и витамин Ц, 30 мл
576,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054150C
favorite_border

Опис на производот

  • 10% АХА + 1% витамин Ц
  • Дерматолошки тестиран
  • Ја ексфолира кожата, ги намалува видливите дамки, дава природен сјај

Комплексот АХА обезбедува нежна ексфолијација, длабока регенерација на кожата до површината и ефективна хидратација. Витаминот Ц присутен во особено стабилна форма, ја стимулира синтезата на колаген, ја обновува природната заштитна бариера на кожата, го подобрува целокупниот изглед, ги намалува фините линии и брчките, и има антиинфламаторно и антиоксидативно дејство.

Серумот се препорачува за претходна ексфолијација поврзана со третмани за депигментација, но и за неделен пилинг, кој го зголемува нивото на влага и ги максимизира ефектите на кој било козметички производ.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав: Aqua, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Sodium Citrate, Glycolic Acid, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Butylene Glycol, Sucrose, Urea, Xanthan Gum, Tetrasodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Malic Acid, Tartric Acid, Citric Acid, Decylene Glycol, Caprylyl Glycol, Dextran, Palmitoyl Tripeptide-8, Sodium Hydroxide.

Употреба:

Направете пилинг еднаш неделно. Капнете во дланката 3-4 капки и нанесете со лесна масажа додека целосно не се впие, избегнувајќи го пределот околу очите. Не е потребно плакнење. По третман со пилинг и депигментација, нанесете смирувачка заштитна крема. За време на третман со пилинг, избегнувајте изложување на сонце, користете крем со висок УВ заштитен фактор.

Тестирајте ја толеранцијата на производот на мала површина на кожата; во случај на непријатност, престанете со користење на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се