GEROVITAL Stop Acne Сет против акни

GEROVITAL Stop Acne Сет против акни
776,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
045700C
favorite_border

Опис на производот

Stop Acne Сет против акни

  • Пена-гел за чистење на лицето

Овој гел обезбедува нежно и ефикасно чистење на лицето без да ја суши кожата. Ексфолирачкиот ефект на салицилната киселина помага во чистење на порите. Меките капсули од витамин Е ги обезбедуваат потребните хранливи материи за здрава кожа, и не ја иритираат или оштетуваат акнеичната кожа.

Пакување: 150 мл

  • Крем-гел за контрола на лачењето на себум

Крем-гел наменет за себороична, проблематична кожа и кожа склона кон акни, како и за сјајна, раздразлива и чувствителна кожа. Крем-гелот има блага, пријатна, нелеплива структура, со брза апсорпција, со што се намалува вишокот на себум и се враќа чувството на удобност. По употреба кожата е чиста и матирана.

Пакување: 50 мл

  • Ултра-активен крем

Брзо апсорбирачки крем со смирувачки ефект, за корегирање на несовршеностите на кожа склона кон акни: го намалува вишокот на себум до 81,82% и го поттикнува подобрувањето на акнеичните лезии до 77,27%. Содржи салицилна киселина.

Пакување: 15 мл

Содржина

  • Пена-гел за чистење на лицето

Употреба: се нанесува редовно наутро и навечер. Нанесете мала количина на мокро лице, избегнувајќи ги областите околу очите и устата. Масирајте нежно се додека не се направи пена, а потоа исплакнете со многу вода.

  • Крем-гел за контрола на лачењето на себум

Употреба: се нанесува секој ден, наутро и навечер на претходно чиста кожа. Нанесете на лицето и масирајте нежно се додека гелот не се апсорбира целосно во кожата.

  • Ултра-активен крем

Употреба: се нанесува строго на погодените место на претходно чиста кожа. Да не се користи од лица алергични на аспирин.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се