GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон за контрола на себум (масен скалп), 250 мл

GEROVITAL Tratament EXPERT Шампон за контрола на себум (масен скалп), 250 мл
345,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048566C
favorite_border

Опис на производот

  • Со BioCapigen Sebaryl® FL LS 9088

Шампонот се препорачува за лица со масна коса или коса која лесно и брзо се масти. Активните состојки во шампонот ја нормализираат секрецијата на себум на скалпот, правејќи ја косата убава, здрава и чиста.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: вода, натриум лаурет сулфат, натриум хлорид, кокамидопропил бетаин, ниацинамид, екстракт од квасец, екстракт од семе на див костен, амониум глициризат, пантенол, пропилен гликол, цинк глуконат, кофеин, биотин, натриум цитрат, плацентален протеин, хидролизиран соја протеин, цинк-PCA, гликоза, орнитин HCL, аргинин HCL, пиридоксин HCL, глукозамин HCL, цитрулин, натриум сукцинат, поликватерниум-7, лимонска киселина, парфем, натриум бензоат, калиум сорбат, хлорфенезин, феноксиетанол, сорбинска киселина, линалол, цитронелол, лимонен.

Употреба: Нанесете од шампонот и масирајте го скалпот. Исплакнете темелно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се