GULLON Gluten-Free Мини бисквити без глутен, со парчиња чоколадо, 200 г

GULLON Gluten-Free Мини бисквити без глутен, со парчиња чоколадо, 200 г
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
037492C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Без глутен, погодно за лица интолерантни на глутен
  • Содржат сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Не содржат јаткасти плодови и јајца

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: парчиња чоколадо 25% (шеќер, какао паста, какао путер, емулгатор: соја лецитин, ароми), пченкарно брашно, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 16%, шеќер, пченкарен скроб, гликозен и фруктозен пченкарен сируп, какао во прав 4%, средство за нараснување (натриум и амониум бикарбонати), сол, емулгатор: соја лецитин.

Производот може да содржи траги од млеко. Пакувањето содржи околу 40 бисквити, секоја по 5г.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се