GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер со темно чоколадо, 270 г

GULLON Sugar Free Бисквити без шеќер со темно чоколадо, 270 г
159,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
037291C
favorite_border

Опис на производот

  • Големо количество растителни влакна
  • Со сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без шеќер
  • Содржат засладувачи

 Нето-тежина: 270 г

Содржина

Состојки: интегрално пченично брашно 50%, прелив од темно чоколадо без шеќер, 24% какао маса, засладувач (малтитол), какао путер, какао во прав, емулгатор (соја лецитин), арома на ванила, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 12%, растителни влакна, средство за нараснување (натриум и амониум хидроген карбонат), сол, арома.

Производот може да содржи траги од јаткасти плодови и млеко.

Пакувањето содржи околу 20 бисквити, секоја по 13,5 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се