GULLON Sugar Free Бисквити од овес без шеќер, 410 г

GULLON Sugar Free Бисквити од овес без шеќер, 410 г
139,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
037489C
favorite_border

Опис на производот

  • Големо количество растителни влакна
  • Со сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини
  • Без додаден шеќер
  • Содржат засладувачи

Нето-тежина: 410 г

Содржина

Состојки: овесни снегулки 34,5%, пченично брашно 33%, растително масло (сончогледово масло богато со мононезаситени масни киселини) 15,5%, засладувач (малтитол), растителни влакна, средство за нараснување (натриум и амониум хидроген карбонат), сол, арома, цимет.

Производот може да содржи траги од млеко и соја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се