GULLON Sugar Free Наполитанка без шеќер со чоколадно полнење, 210 г

GULLON Sugar Free Наполитанка без шеќер со чоколадно полнење, 210 г
128,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Атрибути
Шифра
036122C
favorite_border

Опис на производот

  • Извор на влакна
  • Без шеќер
  • Содржи засладувачи

Пакувањето содржи околу 24 бисквити, секоја по 8,7 г

Нето-тежина: 210 г

Содржина

Состојки: фил со вкус на чоколадо 70% [засладувач (малтитол, изомалт), растително масло (палмино, масло од семки на палма), какао во прав 9%, пченичен скроб, емулгатор (соја лецитин), арома на ванила], пченично брашно 29,5%, растително масло (палмино), емулгатор (сончогледов лецитин), сол, средство за нараснување (натриум и амониум хидроген карбонат), боја (бета-каротен).

Производот може да содржи траги од јаткасти плодови и млеко. Прекумерната употреба може да има лаксативен ефект. Се препорачува разновидна, балансирана исхрана како дел од здрав животен стил.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се