HOLLE Органска каша - брокула со ориз (6+ месеци) 190 г

HOLLE Органска каша - брокула со ориз (6+ месеци) 190 г
74,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
034190C
favorite_border

Опис на производот

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од брокули со ориз
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г

Содржина

Состојки: брокули* 50%, вода, гриз од ориз** 6%.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба.  При воведување нова храна, започнете со мала количина, па потоа зголемете постепено. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се