HOLLE Органска каша - Veggie Curry (6+ месеци) 190 г

HOLLE Bio Organic baby jar veggie curry 190 g bebe deca kasa organska
HOLLE Органска каша - Veggie Curry (6+ месеци) 190 г
95,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044253C
favorite_border

Опис на производот

Holle Bio Organic Veggie Curry - Органска каша од тиква, моркови, кокосово млеко, киноа

  • Од 6+ месеци
  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Не содржи глутен
  • Органско растително пире од тиква, моркови, кокосово млеко, киноа
  • Детска храна за доенчиња и мали деца

Нето-тежина: 190 г.

Содржина

Состојки: зеленчук 53% (тиква* 28%, морков* 25%), вода, кокосово млеко** 4,5% (екстракт од кокос**, вода), киноа** 3%, тврдо сирење**, гриз од ориз**.

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: измешајте и загрејте пред употреба. Незагреаната количина од оброкот може да се чува во фрижидер 2 дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се