HOLLE Power Parrot Органско пире - круша, јаболко, спанаќ (6+ месеци) 100 г

HOLLE Power Parrot Органско пире - круша, јаболко, спанаќ (6+ месеци) 100 г
65,00 ден.
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
046555C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Со Demeter квалитет
  • Без додадени шеќери
  • Содржи природни шеќери
  • 90% овошје + зеленчук
  • Органско овошно пире со зеленчук за бебиња од 6 месеци

Нето-тежина: 100 г

Содржина

Состојки: круша* 45%, јаболко* 45%, спанаќ* 10% (спанаќ* 99,5%, концентрат од сок од лимон**).

  • *од биодинамичко производство
  • **од органско производство

Подготовка: Откако ќе се отвори треба да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 2 дена. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се