LA FINESTRA Органско брашно од рогач 250 г

LA FINESTRA Органско брашно од рогач 250 г
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
031557C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Органски сертифициран производ

  • Органско брашно од пулпа од рогач
  • Погодно за вегани

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Состојки: брашно од пулпа од рогач*.

*од органско производство

Може да содржи траги од житарки кои содржат глутен, лупина и јаткасти плодови.
Да се чува на суво и темно место.

Начин на употреба: најчесто се користи како алтернатива на какао во подготовка за слатки или кремови.
Исто така се користи и како емулгатор за подобрување на вкус и боја.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се