LACALUT Sensitive Паста за заби 75 мл + 33% гратис

LACALUT Sensitive Паста за заби 75 мл + 33% гратис
163,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
051642C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Ја намалува чувствителноста на забите, ја зголемува отпорноста на забната глеѓ кон киселини, заштитува од кариес.

Наменета за чувствителни заби кои реагираат со болна дразба при четкање, студено, топло, кисело, благо, парадонтопатија, соголени и издолжени забни вратови, доколку имате кариес, ако сте имале професионален третман за избелување на забите, или после чистење на забен камен, или едноставно сакате заштитени заби.

Двојно протективно дејство за активно намалување на болната пречувствителност на забите, благодарение на одличниот состав со 2 вида флуориди-органски и неоргански (олафлур и натриум флуорид), формирајќи заштитен слој на забните површини и брза репарација на оштетената глеѓ, правејќи ја цврста и отпорна на киселини.

Пакување: 75 мл

Содржина

Содржи хлорхексидин диглуконат со продолжено антибактериско дејство, и алуминиум лактат за зацврстување и добра кондиција на гингивата.
Содржина на флуор 1476 ppm.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се