LACALUT Sensitive Раствор за нега на усна празнина, 300 мл

LACALUT Sensitive Раствор за нега на усна празнина, 300 мл
282,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008419C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Двојно протективно дејство за активно намалување на болната пречувствителност на забите, благодарение на одличниот состав со 2 вида флуориди - органски и неоргански (олафлур и натриум флуорид), формирајќи заштитен слој на забните површини и брза репарација на оштетената глеѓ, правејќи ја цврста и отпорна на киселини.

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 300 мл

Содржина

Содржи хлорхексидин диглуконат со продолжено антибактериско дејство, и алуминиум лактат за зацврстување и добра кондиција на гингивата.

Начин на употреба: секојдневно пред или после четкањето, усната празнина и забите се плакнат со 10 мл неразреден раствор. По 30 секунди, содржината се плука, и не се плакне со вода.  Случајното голтање е безопасно.

По употребата шишенцето добро да се затвори.

Содржина на флуор 250 ppm.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се