MARNYS Алое ројал, 20 шишенца

marnys aloe royal jelly vitamins aloe vera vitamini maticen mlec
MARNYS Алое ројал, 20 шишенца
1.029,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044954C
favorite_border

Опис на производот

ALOE ROYAL

Aлое вера, матичен млеч и 12 витамини.

Придонесува за енергетските потреби на телото, фаворизирајќи ги органските функции, особено функциите на дигестивниот систем.

Главни придобивки:

  • Синергетското дејство на состојките придонесува за нормални кардиоваскуларни, нервни и имунолошки функции
  • Го зголемува органскиот антиоксидативен капацитет, штитејќи ги ткивата и органите од оксидативно оштетување
  • Го поттикнува правилното функционирање на гастроинтестиналниот тракт

Делува како регулатор и модулатор на метаболизмот и имунолошкиот одговор, подобрувајќи ја општата состојба на телото:

  • Го модулира енергетскиот метаболизам, придонесувајќи за подобрување на кардиоваскуларните, когнитивните и имунолошките функции
  • Значително го подобрува липидниот профил
  • Ги намалува и одржува нивоата на хомоцистеин
  • Ја олеснува оксигенацијата во органите и ткивата

Синергијата на состојките од алое вера ја подобрува активноста на имунолошкиот систем на ниво на епителните бариери, производство на антитела и одбранбени клетки.

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 20 шишенца х 10 мл

Содржина

Состав (во 10 мл):

       %ПДВ*
Матичен млеч 500 мг /
Алое вера 460 мг /
Фруктоолигосахариди  300 мг /
Витамин Ц 30 мг 38%
Ниацин   9 мг 56%
Витамин Е 5 мг 42%
Пантотенска киселина    3 мг 50%
Витамин B6     1 мг 71%
Рибофлавин 0.8 мг 57%
Тиамин    0.7 мг 64%
Витамин А  400 мкг 50%
Фолна киселина   100 мкг 50%
Биотин     50 мкг 100%
Витамин Д     2.5 мкг 50%
Витамин B12 0.5 мкг  20%

*препорачано дневно внесување

Состојки: дејонизирана вода, фруктоза, матичен млеч, фруктоолигосахариди, концентриран сок од алое вера (200:1) (Aloe vera),  витамин Ц, ниацин, витамин Е, пантотенска киселина, витамин Б6, рибофлавин, тиамин, витамин А, фолна киселина, биотин, витамин Д, витамин Б12, регулатор на киселина (лимонска киселина), конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат) и природна карамел боја. Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: eдно до две (1-2) шишенца на ден, пред појадок. Протресете добро пред употреба. Производот не претставува замена на балансирана исхрана.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С.

Прекумерна употреба може да доведе до интестинален дискомфорт. Да не се користи заедно со лекови или со други додатоци на исхрана кои содржат влакна.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се