MARNYS Beauty In&Out Anti-Aging Night Repair Ампули со ефект против стареење, 7 ампули

MARNYS Beauty In & Out Anti-Aging Night Repair ubavina stareenje nokna
MARNYS Beauty In&Out Anti-Aging Night Repair Ампули со ефект против стареење, 7 ампули
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052326C
favorite_border

Опис на производот

 • Клинички тестирани
 • Дерматолошки и офтамолошки тестирани

Иновативен концентрат од протеогликани, хијалуронска киселина, фитопланктон и тартуфи, кој ја обновува хидратацијата и виталноста на кожата, ја стимулира клеточната регенерација и го одржува интегритетот на кожата, со моќен ефект против стареење.

 • Хијалуронската киселина обезбедува хидратација, еластичност, мазност и подобрување на заштитната бариера на кожата
 • Протеогликаните ја стимулираат синтезата на хијалуронска киселина и колагенот, ја подобруваат еластичноста и ја зајакнуваат цврстината на кожата на лицето
 • Фитопланктонот има моќна антиоксидантна активност и ефект против стареење, ги зајакнува клетките, ја враќа хидратацијата и ги намалува брчките
 • Тартуфот обезбедува антиоксидантни својства и содржина на протеини во структурата на кожата

Резултати: повитализирана, посветла и подмладена кожа.

Пакување: 7 ампули по 2 мл

Содржина

Состав: Aqua, Propanediol, Glycerin, Niacinamide, Biosaccharide gum-1, Glycosaminoglycans, Tuber aestivum extract, Plankton extract, Calcium ketogluconate, Polyglyceryl-10 laurate, Sodium hyaluronate, Tetradecyl aminobutyroylvalylaminobutyric urea trifluoroacetate, Ethylhexylglycerin, Magnesium chloride, Sodium hydroxide, Butylene glycol, Phenoxiethanol, Benzyl alcohol, Citric acid, Benzoic acid, Parfum, Dehydroacetic acid.

Употреба:

 1. Протресете пред употреба.
 2. Вметнете го заштитното капаче во ампулата и скршете го горниот дел.
 3. Ставете го диспензерот и извадете го капачето.
 4. Истурете 1⁄2 од ампулата на дланката.
 5. Нанесете на лицето, вратот и деколтето.

Мерки на претпазливост:

Локална употреба. Без инјектирање. Избегнувајте контакт со очите и мукозните мембрани. Откако ќе се отвори, се препорачува употреба на ампулата во рок од 24 часа.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се