MNIAM-MNIAM лижавче за грло

MNIAM-MNIAM лижавче за грло
25,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044663C
favorite_border

Опис на производот

Мњам мњам лижавче за грло со вкус на малина

 • Лижавчињата содржат екстракти на жалфија, тимијан и ацерола (богата со витамин Ц), како и цинк, рутин и витамин Д
 • Витамин Ц, витамин Д и цинк придонесуваат за нормална функција на имуниот систем.  
 • Витамин Д придонесува во одржување на нормални коски и заби
 • Тимијанот (Thymus vulgaris L.) има благопријатно дејство на дишните патишта и грлото и придонесува за свеж здив
 • Жалфијата (Salvia officinalis L.) има благопријатно дејство на грлото и гласните жици

Пакување: 1 лижавче

Содржина

Лижавчињата Mniam-Mniam за грло со вкус на малина – содржат засладувачи: ксилитол  (растителна состојка, која се добива од бреза) и стевиол гликозиди (се добиваат од стевиа, растение кое потекнува од Јужна Америка и кое има многу низок гликемичен индекс, 300 пати е послатка од шеќерот).
Консумација на храна која содржи ксилитол наместо шеќер придонесува за нормална минерализација на забите.

 • Само 14 kcal
 • Ксилитол и стевиол гликозиди
 • Растителни состојки
 • Без шеќер
 • Сушена малина
 • Природна арома и боја
 • Без конзерванси
 • Без глутен

Употреба: Препорачана дневна употреба, за постигнување на корисен ефект на производот: 1 - 2 лижавчиња на ден.
Производот е наменет за употреба кај возрасни и деца над 3 годишна возраст.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се