NATURAL WEALTH Глукозамин сулфат крем, 100 мл

NATURAL WEALTH Глукозамин сулфат крем, 100 мл
528,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
048329C
favorite_border

Опис на производот

Glukozamin Sulfat - крем

  • Само за надворешна употреба
  • Со хондроитин, пеперминт и етерични масла
  • За нега и смирување при физички активности и спорт
  • Опушта и регенерира

Крем за нега на кожа, погодна и за масажа на телото.

Содржи природни активни состојки:

  • Глукозамин сулфат – важна структурна компонента на зглобовите
  • Хондроитин сулфат – природно присутен во сврзното ткиво на зглобовите
  • Лаванда, еукалиптус, пеперминт и други состојки кои даваат чувство на опуштање

Кремата има пријатен мирис и лесно се впива во кожата. После нанесување се постигнува ефект на ладење и освежување. После ладењето кремата постигнува ефект на затоплување за потполна ревитализација и смирување при замор, физичка активност и спорт.

Пакување: 100 мл.

Содржина

Состојки: вода, цетеарет-20, пропилен гликол, глицерин, цетил естри, пеперминт, карбомер, глукозамин сулфат, натриум хидроксиметилглицинат, триетаноламин, полиакриламид, динатриум ЕДТА, C13-14 изопарафин, масло од сладок анасон, масло од каранфилче, масло од лаванда, масло од лист на еукалиптус, натриум хондроитин сулфат, масло од кора на сладок портокал, лаурет-7, лимонене, еугенол, линалол.

Употреба: се нанесува и лесно се масира според потребата во пределот на грбот, нозете или рацете. Може да се користи повеќе пати на ден.

Предупредување: Да не се нанесува на оштетена или иритирана кожа. Во случај на појава на реакции на пречувствителност, веднаш прекинете со употреба на производот.

Ако сте пречувствителни на морски плодови, немојте да го користите производот поради можноста за појава на алергија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се