NATURAL WEALTH Калциум, магнезиум, цинк, 100 таблети

NATURAL WEALTH Калциум, магнезиум, цинк, 100 таблети
711,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000334C
favorite_border

Опис на производот

Хелиран Калциум, магнезиум и цинк

  • Калциумот придонесува за одржување на нормални коски
  • Калциумот и магнезиумот придонесуваат во одржување на нормална мускулна функција
  • Цинкот придонесува за одржување на нормални коски

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:

Една таблети содржи:                 

    ПДВ*
Калциум 333.3 мг 42 %
Магнезиум 133.3 мг 36 %
Цинк  8.3 мг  83 %

*препорачано дневно внесување

Состојки: калциум карбонат, магнезиум оксид, полнител (микрокристална целулоза), цинк глуконат, стабилизатор (кроскармелоза), целулозна обвивка, боја: титаниум диоксид, средство против стврднување (растителен магнезиум стеарат), магнезиум глуконат, калциум глуконат, цинк цитрат.

Производот е погоден за вегетаријанци.
Не содржи: глутен, вештачки ароми или засладувач, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, пченица, квасец, риба.

Употреба: За возрасни, по една (1) таблетa на ден, со оброк.
Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се