NATURAL WEALTH Коензим Q10, 50 капсули

NATURAL WEALTH Коензим Q10, 50 капсули
1.025,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000335C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Q - Sorb Коензим Q-10
  • Додаток на исхрана

Пакување: 50 меки капсули со брзо ослободување

Содржина

 Една капсула содржи:

    ПДВ*
Q-Sorb Ко-ензим Q-10  30 мг /

 *препорачано дневно внесување
Останати состојки: масло од оризови никулци, желатин, растителен глицерин.
Содржи: <2%: соин лецитин, титаниум диоксид боја.

Не содржи: вештачки ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, глутен, пченица, квасец, риба и натриум. 

Употреба: За возрасни по една (1) капсула на ден, најдобро заедно со оброкот. 
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна и балансирачка исхрана и за здрав начин на живот.

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со вашиот лекар, пред употреба на производот.
Ако дојде до појава на било какви несакани дејства, престанете со употреба на производот и консултирајте се со вашиот лекар.
Да се чува на места недостапни за деца.
Да се чува собна температура.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се