NATURAL WEALTH Селен 50 мкг, 100 таблети

NATURAL WEALTH Селен 50 мкг, 100 таблети
429,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
000338C
favorite_border

Опис на производот

  • Селенот е неопходен минерал кој се наоѓа во траги во телото
  • Служи како антиоксиданс, особено во комбинација со витамин Е, го штити организамот од слободни радикали. Слободните радикали можат да ги оштетат клеточните мембрани и ДНК, да придонесат за стареење и развој на бројни болести на срцето, крвотокот, па дури и канцерогени заболувања
  • Антиоксидансите го неутрализираат дејството на слободните радикали и придонесуваат за намалување на штетата предизвикана од нивното дејство

Пакување: 100 таблети

Содржина

Состав:
Една таблета содржи:                                     

                                                                ПДВ*
Селен                                 50 мкг            91 
(Селен Квасец)

*препорачано дневно внесување

Останати состојки: дикалциум фосфат, растителна целулоза, негорчлив пивски квасец.

Содржи < 2%: силициум, растителен магнезиум стеарат.

Производот содржи состојки од пченица.
Не содржи: вештачки бои, ароми или засладувачи, конзерванси, шеќер, скроб, млеко, лактоза, соја, риба, натриум.

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, најдобро заедно со оброкот. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Предупредување: ако сте бремени, доите, земате други лекови или имате било каков медицински проблем, консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевт.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се