NATURAL WEALTH Витамин Ц 1000 мг, 60 таблети

natural wealth long acting c-time 1000 with rose hips 1000mg vitamin C food supplement 60 tablets
NATURAL WEALTH Витамин Ц 1000 мг, 60 таблети
827,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
000256C
favorite_border

Опис на производот

  • Витамин Ц со долго дејство 1000 мг
  • Со дива шипка
  • Витамински производ што содржи 1000 мг витамин Ц со долго дејство и 25 мг плод на дива шипка (Rosa canina)
  • Витамин Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес

Пакување: 60 таблети

Содржина

Состав:

Една таблета содржи:

- Витамин Ц 1000мг
- Дива шипка 25мг

Состојки: аскорбинска киселина, средство за зголемување на волуменот: (микрокристална целулоза, хипромелоза), дива шипка плод, (Rosa canina), средство против стврднување (растителна стеаринска киселина, силициум диоксид, растителен магнезиум стеарат), средство за глазирање (хидроксипропилметил целулоза, карнауба восок).

Употреба: За возрасни, по една (1) таблета на ден, пожелно заедно со оброкот.

Ако сте бремени или доите, консултирајте се со Вашиот лекар, пред употреба на производот.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се