NUTRISSLIM Алфалфа во прав 250 г

NUTRISSLIM Алфалфа во прав 250 г
499,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035229C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Зборот алфалфа (Medicago sativa) доаѓа од арапска фраза што значи „татко на сета храна“. Со причина, поради посебните нутритивни својства на алфалфата. Екстензивниот коренов систем му овозможува на растението да апсорбира големи количества нутриенти од почвата. Листовите на алфалфа содржат витамини и минерали, погодни се по здравјето на луѓето и може да се користат како диететски или нутритивен додаток.

  • Додаток на исхрана
  • Погодно за вегани
  • Без глутен и адитиви

Нето-тежина: 250 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 3 г (1 лажичка) на ден. Се меша во сок од зеленчук, смути или јогурт.

Не се препорачува употреба кај бремени жени и доилки, како и лица со изведена трансплантација на органи кои примаат антикоагулантна терапија.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се