NUTRISSLIM Хидролизиран колаген во прав 140 г

NUTRISSLIM Хидролизиран колаген во прав 140 г
599,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042166C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Хидролизиран колаген во прав

  • Додаток на исхрана 100% чист, хидролизиран колаген во прав
  • Големо количество протеини
  • Колагенот, како најзастапен протеин во човековото тело, може да се најде во речиси сите ткива, посебно во кожата, ноктите, косата, коските и `рскавицата
  • На возраст од 20 години синтезата на колаген е побавна од неговата деградација, што води до промени на кожата и појава на првите брчки, кршлива коса и нокти, како и намалена способност за движење
  • Хидролизираниот колаген се состои од мали пептидни делови на колагенот кои лесно се апсорбираат во организмот

Нето-тежина: 140 г

Содржина

Препорачана дневна количина: 10 г (2 лажички). Измешајте ја количината во чаша вода и оставете да отстои 2 минути пред да го испиете. Да не се надминува препорачаната дневна количина. Додатоците на исхрана не смеат да се користат како замена за разновидна исхрана.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се