NUTRISSLIM Органско какао во прав 250 г

NUTRISSLIM Органско какао во прав 250 г
299,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
035227C
favorite_border

Опис на производот

Од органско производство

  • Погодно за вегани
  • Без глутен
  • Сурово какао

Овој производ е добиен од видот Creole, наречен „кралица на какаото“, бидејки дава зрна со најдобри карактеристики од сите видови на какао.

Creole е вид познат уште од античко време, нехибридизиран, со зрна со фин вкус, а истовремено најлимитиран, најскап и најценет поради вкусот и аромата. Поради неговата деликатност и чувствителност, само мал дел од производството на какао во светот отпаѓа на Creole видот. Какаото содржи магнезиум, железо и цинк. Магнезиумот и железото придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста. Цинкот придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, како и за здрави кожа, коса и нокти.

Нето-тежина: 250 гр.

Содржина

Употреба: додадете какао по желба во топли и ладни пијалоци, смути, фрапе или користете го за приготвување на слатки.

Мислења на потрошувачи

Bibi
5
Kakaovo go koristam veke edna godina i otkako go pijam zelezoto mi e za prv pat vo normala posle dolgi godini, prethodno imav konstantno nisko zelezo. Em vkusno, em zdravo.
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се