PHARMAVITAL Ѓаволска канџа гел 250 мл

PHARMAVITAL Ѓаволска канџа гел 250 мл
156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
022131C
favorite_border

Опис на производот

Ѓаволска канџа (Harpagophytum procumbens) се користи како помошно средство при болка и воспаление на зглобовите и мускулите. Исто така помага при подобрување на подвижноста на зглобовите. Ѓаволската канџа помага при олеснување на болката предизвикана од:

  • Спортски повреди
  • Остеоартрит
  • Реуматичен артритис, шилци, гихт
  • Дископатија и дискус хернија

Маслото од чајно дрво (Malaleuca alternifolia) е познато по тоа што ефективно помага во борбата против сите три видови инфективни организми:

Габички, бактерии и вируси.

Тоа е одличен природен помошен третман за различни типови на бактериски и габични кожни заболувања, како што се акни, чиреви, масна кожа, плускавци, изгореници од сонце, атлетско стапало, брадавици, херпес, осип, првут и други помали рани и иритации.

Aктивен гел за масажа што  релаксира, загрева и ја олеснува болката во мускулите и зглобовите при физички стрес и напор.

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: aqua, glycerin, harpagophytum procumbens root extract, melaleuca alternifolia leaf oil, carbomer, PEG-40 hydrogenated castor oil, polysorbate 20, propylene glycol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, ethylhexylglycerin, parfum, CI 14720, benzyl benzoate, buthylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, limonene, linalool.

Мерки на претпазливост: Измијте ги рацете по употреба. Да се избегнува контакт со очи.

Да не се нанесува на слузокожа.

Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се