PHARMAVITAL Коњски балсам чили 500 мл

PHARMAVITAL Коњски балсам чили 500 мл
209,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
015272C
favorite_border

Опис на производот

Со билни екстракти на лута пиперка (CAPSICUM), ментол, камфор, камилица, алое вера

Традиционален хербален балсам

Благодарение на вземното дејство на лутата пиперка, ментолот и камфорот, балсамот помага за:

  • Олеснување на болка во мускулите, коските и зглобовите
  • Ја подобрува периферната циркулација
  • Загрева и релаксира
  • Екстрактите од камилица и алое вера ја освежуваат и омекнуваат кожата

Пакување: 500 мл

Содржина

Употреба: Се користи за масажа на болни делови од телото.

Мерки на претпазливост: Да не се нанесува на оштетена кожа и отворени рани. По употреба рацете задолжително да се измијат. Да се избегнува контакт со очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се