PHARMAVITAL Мелатонин + Витамин Б6, 90 таблети

PHARMAVITAL Мелатонин + Витамин Б6, 90 таблети
337,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033917C
favorite_border

Опис на производот

  • Мелатонин и Витамин Б6
  • Намалување на времето потребно за заспивање
  • Разбудете се свежи и наспани
  • Помага да се релаксирате и да се наспиете

Содржат мелатонин, хормон што природно се создава во човечкиот организам и игра важна улога во регулирање на сонот. Секојдневно земање на мелатонин пред спиење, придонесува за намалување на времето потребно за заспивање. Мелатонинот е особено наменет за луѓе кои патуваат во земји со различни временски зони. Една таблета земена пред времето за спиење во тек на првиот ден од патувањето придонесува за полесно прилагодување при промена на временската зона.

Содржат дополнително Витамин Б6 кој придонесува за нормална психолошка функција.

Пакување: 90 таблети

Содржина

Состав: Една (1) таблета содржи:                    ПДВ*
Мелатонин                             1 mg                       /
Витамин Б6                            6 mg                     429%
*препорачано дневно внесување
Состојки: средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, пиридоксин хидрохлорид, средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, мелатонин.
Препорачана дневна употреба: по една (1) таблета на ден, пред спиење со доволна количина на течност.
Таблетите не треба да се џвакаат. При патување: една (1) таблета пред времето за спиење во тек на првиот ден од патувањето и во тек на следните неколку дена по пристигнување на дестинацијата.

Предупредување: Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се