PHARMAVITAL Неуровитал форте, 30 таблети

PHARMAVITAL Неуровитал форте, 30 таблети
588,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
041462C
favorite_border

Опис на производот

  • За нормална психолошка функција и нормална функција на нервниот систем
  • Една таблета на ден
  • Нова формула
  • Погодно за вегани

Со гинко билоба, аминокиселини, магнезиум, витамин Ц, ниацин.

Магнезиумот и ниацинот придонесуваат за нормална психолошка функција, за намалување на заморот и за нормална функција на нервниот систем.
 

Пакување: 30 таблети 

Содржина

Една таблета содржи:     % ПДВ*
Витамин Ц  60 мг 75
Ниацин  18 мг 113
Витамин Б6  5 мг 357
Магнезиум  100 мг 27
Лецитин      50 мг /
Л-фенилаланин  100 мг /
Л-тирозин  100 мг /
Л-глутамин  100 мг /
Холин       50 мг /
Иноситол   50 мг /
Екстракт од гинко билоба 20 мг /

*Препорачано дневно внесување

Состојки
средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза, магнезиум оксид, холин битартарат, л-глутамин, л-тирозин, л-фенилаланин, л-аскорбинска киселина, сончогледов лецитин, иноситол;

Средство против стврднување: магнезиумови соли на масни киселини, силициум диоксид: гинко билоба екстракт, никотинамид, пиридоксин хидрохлорид. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се