PHARMAVITAL Олигосел - витамини А, Ц, Е + селен + цинк, 60 капсули

PHARMAVITAL Олигосел - витамини А, Ц, Е + селен + цинк, 60 капсули
441,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
033757C
favorite_border

Опис на производот

Природен антиоксидантант!                                                                         

Денешниот начин на живот ја попречува нормалната балансирана исхрана и снабдување на организмот со сите потребни минерали и витамини. Олигосел содржи есенцјални витамини и минерали кои имаат значајна улога во организмот.

  • Витаминот Ц придонесува за нормална функција на имуниот систем
  • Заедно со витамин Е и селенот придонесува во заштита на клетките од оксидативен стрес
  • Цинкот придонесува за одржување на нормални коски, коса, нокти и кожа
  • Витамин А придонесува за нормален вид

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав:

Една (1) капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин Ц 180 мг 225%
Витамин А 516 мкг 65%
Витамин Е 45 мг 375%
Цинк 5 мг 50%
Селен 100 мкг 181%

   
*препорачано дневно внесување

Состојки: Л-аскорбинска киселина, ДЛ алфатокоферол ацетат, желатин, средство за зголемување на волуменот: макрокристална целулоза, селен од квасец, цинк сулфат, магнезиум стеарат, ретинол ацетат.

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден со доволна количина на течност.
Капсулите не треба да се џвакаат.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена на разновидна исхрана и за здрав начин на живот.
Ако сте бремени, доите, земате лекови, планирате некоја медицинска интервенција или имате некој здравствен проблем консултирајте се со лекар пред употреба.

Ако дојде до појава на било каква несакана реакција веднаш прекинете со употреба на производот и консултирајте се со Вашиот лек

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се