POLSKI LEK Plusssz Електролити + Мултивитамини, 24 шумливи таблети

polski lek plusssz  elektrolity complex elektroliti
POLSKI LEK Plusssz Електролити + Мултивитамини, 24 шумливи таблети
160,00 ден.
5
Просек: 5 (1 мислење)
Бренд
Шифра
053106C
favorite_border

Опис на производот

  • Растворите за хидратација се производи кои во својот состав содржат глукоза, калиум и натриум во соодветна концентрација

Електролитен раствор е раствор кој има ниска осмоларност. Соодветниот сооднос на глукоза и јони влијае на правилната апсорпција на вода во цревата и на тој начин во организмот се одржува рамнотежа на водата и минералните супстанции.

Се препорачува за употреба при различни состојби на нарушување на електролитниот баланс: кога е многу топло, при патување, спортски активности, психички напор, замор и исцрпеност, физичка работа, прекумерна консумација на алкохол.

  • Магнезиумот придонесува за одржување на нормална психолошка функција
  • Витамините Б6 и Б12 придонесуваат за намалување на заморот и исцрпеноста
  • Производот содржи Ко Ензим Q10 произведен со специјална Actilease® технологија за подобра стабилност и подобра апсорпција
  • Со вкус на ананас и манго

Пакување: 24 шумливи таблети

Содржина

Состав: 4 таблети содржат:

Витамин Ц 80 мг
Витамин Е 12 мг
Тиамин 1.1 мг
Рибофлавин 1.4 мг
Ниацин 16 мг
Пантотенска киселина 6 мг
Витамин Б6 1.4 мг
Биотин 50 мкг
Фолна киселина 200 мкг
Витамин Б12 2.5 мкг
Калиум 400 мг
Хлориди 240 мг
Калциум 240 мг
Магнезиум 240 мг
Натриум 920 мг
Глукоза 1.600 мг
Ко Ензим Q-10 400 мкг

 

Употреба: за возрасни, растворете една шумлива таблета во чаша вода (200 мл).

Се препорачуваат по четири (4) шумливи таблети на ден.

Мислења на потрошувачи

alekfilip425
5
najubaj se frfr i bukvalno imat vkus na sok
so mraz mnogu hitnuvat
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се