PRANAROM Bio Aromaforce Сируп за респираторен систем, 150 мл

pranarom siryp sirum aromaforce voies respiratoires
PRANAROM Bio Aromaforce Сируп за респираторен систем, 150 мл
504,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052705C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Сертифициран органски производ
  • Погодно за вегани
  • Производот е наменет за возрасни и деца над 3 години (+3)

Содржи:

  • Евкалиптус кој придонесува за одржување на здравјето на респираторниот систем и природната одбрана на организмот
  • Бор кој придонесува за одржување на здравјето на респираторниот систем

Пакување: 150 мл

Содржина

Состав: пченичен сируп*; глицерин*, сируп од урми*, есенцијални масла: Eucalyptus globulus*(евкалиптус), Citrus limon* (лимон), Pinus sylvestris* (бор), Satureja montana* (чубрика), Cinnamomum cassia* (кинески цимет). *Биолошко производство.

Употреба: 5 мл (една кафена лажичка) 3 пати на ден, во тек на 5 до 7 дена.

Мерки на претпазливост:

Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на места заштитени од извори на топлина и светлина. Производот не представува замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да не се користи во тек на повеќе од 7 дена. Да не се користи кај бремени жени и доилки и деца под 3 годишна возраст. Пред употреба консултирајте се со вашиот лекар.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се