PROBIOS Органски фусили тестенини од интегрална дурум пченица, 500 г

PROBIOS Органски фусили тестенини од интегрална дурум пченица, 500 г
125,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031391C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски интегрални тестенини од дурум пченица семолина
  • Органски сертифициран производ
  • Со пченица од Тоскана
  • Извор на растителни влакна
  • Произведени во бронзени калапи

Интегралните тестенините од пченица од Probios се прават со органска италијанска интегрална дурум пченица (одгледувана во Тоскана) и се извор на влакна.
Производството ги следи традиционалните методи, како што е процесот на сушење при контролирана температура и производството во бронзени калапи за да се зачуваат одличните органолептички квалитети.

Нето-тежина: 500 г

Содржина

Состојки: интегрална дурум пченица семолина**од органско производство.
Може да содржат траги од соја и јајца.
Да се чува на ладно и суво место.

Упатство за употреба: во литар вода додадете 10 г сол и оставете да зоврие.
Додадете 100 г тестенини. Варете ги 7-9 минути. Исцедете ги и сервирајте ги со омилениот сос.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се