PROBIOS Органски мајонез со кари, без глутен, 165 г

PROBIOS Органски мајонез со кари, без глутен, 165 г
159,00 ден.
89,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031445C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран растителен производ од сончогледово масло и ориз, со кари, алтернатива за мајонез
  • Погоден за вегани
  • Без глутен
  • Без јајца
  • Без млеко 

Нето-тежина: 150 г

Содржина

Состојки: 60% сончогледово масло*, 30% напиток од ориз (вода, 14% ориз*, 1% сончогледово масло*, сол), јаболков оцет*, сол, 1,5% оризов скроб*, синап*, сок од лимон*, 0,9% кари*.
Стабилизатори: ксантан гума, гуар гума.

Пакувано под вакум.
По отворањето да се чува во фрижидер и да се искористи за неколку дена.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се