PROBIOS Органски оризов десерт со вкус на ванила - без глутен, 4 x 100 г

PROBIOS Органски оризов десерт со вкус на ванила - без глутен, 4 x 100 г
171,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041266C
favorite_border

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Растителен десерт
  • Без млеко
  • Без глутен

Нето-тежина: 440 (4х110 мл) 

Содржина

Состојки: вода, 17% глукозен сируп од пченка*, 10% ориз*, 7% оризов скроб*, сончогледово масло*, средство за желирање: карагенан и гуар гума, сол, природен вкус од ванила*.

*oд органско производство.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се