PURASANA Органски вегански протеини од ориз, банана и лукума 400 г

PURASANA Органски вегански протеини од ориз, банана и лукума 400 г
799,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035571C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Од органско производство
  • Погодно за вегани
  • Без глутен, лактоза и соја
  • На растителна основа
  • Без ГМО

Органските протеини во прав од ориз на Purasana се хипоалерген извор на протеини, со протеини од растително потекло, кои лесно се варат. Овие протеини од ориз природно содржат повеќе витамини, минерали и аминокиселини од повеќето други извори на растителни протеини.

Не содржат соја, глутен и лактоза и се погодни за вегани, вегетаријанци, лица со алергии, спортисти и секое лице со потреба за поголем внес на протеини.

Нето-тежина: 400 г

Содржина

Состојки: протеини од ориз*, банана во прав*, кокосов шеќер*, лукума*, природна арома на банана.
Начин на употреба: погодно за протеински шејкови, појадок од житарки, мусли, јогурт, леб, паста или лебни трошки.

Додадете 1 и 1/2 одмерна лажичка во 300-350 мл пијалок и промешајте во рачен или електричен миксер.
Приближна количина на протеини по порција: 19,78 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се