PURASANA Спирулина во прав 200 г

PURASANA Спирулина во прав 200 г
777,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
036510C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • Органски сертифициран производ
  • Без глутен, без лактоза, без соја
  • Кошер сертифициран производ
  • Погодно за вегани

Спирулината е микроскопска слатководна алга која природно содржи повеќе од било која достапна храна есенцијални хранливи материи и фитонутритиенти, во форма лесна за апсорбирање во организмот.

Богата е со минерали и витамини. Минимален дневен внес од 600 до 900 мг спирулина се препорачува при слабеење и држење на диета.

Нето-тежина: 200 г

Содржина

Состојки: 100% органска и сирова спирулина во прав (Spirulina platensis) од Монголија или Хајнан.

*органско производство.

Употреба: додадете 2 лажички (6 г) во 300 мл млеко, смути или овошен сок и размешајте.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се