REVALID Регенеративен протеински шампон за коса, 250 мл

REVALID Регенеративен протеински шампон за коса, 250 мл
854,00 ден.
640,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029907C
favorite_border

Опис на производот

Revalid шампонот чисти и ревитализира.
Хранливите состојки како екстракт од овес, пченични протеини и пантенол (витамин Б5) ја зајакнуваат структурата на косата.
Алантоинот го смирува скалпот.
Revalid регенеративниот протеински шампон е погоден за секојдневна употреба.
Не содржи парабени и силикони.

  • Пантенолот докажано ја стимулира пролиферацијата на кожни фибробласти и го забрзува обновувањето на клетките. Исто така, помага косата да ја апсорбира и задржи влажноста. Како таква, оваа состојка може да помогне да се обнови оштетената коса и да се намалат разделените краеви и истенчувањето, како и да ја зголеми еластичноста на косата
  • Алантоинот го смирува скалпот и го унапредува создавањето на клетките, подобрувајќи го обновувањето на кожата на скалпот
  • Есктрактите од пченични никулци содржат протеини и аминокиселини кои ја негуваат и зајакнуваат косата. Исто така, помагаат да се врати изгубената влажност и да се спречи понатамошно оштетување. Avena sativa (екстрактот од овес) ги смирува црвенилото и иритацијата

Пакување: 250 мл

Содржина

Употреба:
Ставете мала количина на Revalid шампонот на дланката. 
Од шампонот со вода направете малку пена. Полека нанесете на влажна коса и со прстите масирајте го скалпот.
Исплакнете целосно.
Повторете ако има потреба.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се