SAMBUCOL Екстра дифенс сируп, 120 мл

sambucol (black elderberry) extra defence vitamin c + zinc + vitamins + minerals liquid imunitet crn bozel ekstra difens cink vitamini minerali
SAMBUCOL Екстра дифенс сируп, 120 мл
599,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
048104C
favorite_border

Опис на производот

  • Сируп од црн бозел

Sambucol® Extra Defence е сируп со одличен вкус, наменет за поддршка на имунолошкиот систем кај возрасни и деца над 12 години.

Содржи црн бозел и витамини и минерали, вклучително витамин Ц и цинк, кои обезбедуваат дополнителна заштита.

Екстра силна формула со AntiVirin® активност, за заштита на клетките и одржување на енергијата.

  • Поддршка на имунолошкиот систем

Силниот имун систем ја помага борбата против инфекциите. Витамините и минералите во состав на производот Sambucol® Extra Defence придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем.

  • Екстра силна формула

Научно тестирана формула со 9 докажани активни состојки кои придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем во текот на целата година.

Оваа уникатна формула ги има вообичаените состојки на Sambucol за поддршка на имунолошкиот систем, плус комплекс на мултивитамини и минерали за поддршка на секојдневното здравје и благосостојба.

  • Црн бозел

Црниот бозел е природно богат со флавоноиди. Уникатниот метод на подготовка на сирупот има за цел да ги зачува здравствените придобивки на црниот бозел. 

  • Научно тестирана формула

Sambucol® е заштитена формула наменета за одржување на здравје и благосостојба на организмот поддржано со 10 годишни научни истражувања.

  • Заштита на клетките

Флавоноидите – природно присутни во црниот бозел заедно со витамин Ц и цинк придонесуваат во заштитата на клетките од оксидативен стрес.

  • За намалување на заморот и исцрпеноста

Бакарот придонесува во одржување на нормален енергетски метаболизам.

Витамините Ц и Б6 придонесуваат во намалување на заморот и исцрпеноста.

Пакување: 120 мл

Состав:

10 мл содржи:                                                                    

    %ПДВ*
Витамин Д 10 мкг 200
Витамин Ц 150 мг 188
Витамин Б6  1.4 мг 100
Фолна киселина   200 мкг 100
Цинк 15 мг 150
Бакар 1 мг 100
Селен 100 мкг 182
Бета каротен 500 мк  
Црн бозел   3.8 г  

*препорачано дневно внесување

Состојки: глукозен сируп, сок од црн бозел (Sambucus nigra) (AntiVirin®), витамин Ц (Аскорбинска киселина), природна арома: малина (Rubus idaeus), регулатор на киселост: лимонска киселина, конзерванс: калиум сорбат, цинк глуконат, витамин Б6 (пиридоксин хидрохлорид), бакар сулфат, бета каротен, фолна киселина, натриум селенит, витамин Д (холекалциферол).    

Употреба:

  • За возрасни и деца над 12 години: земете по 10-15 мл (2-3 кафени лажички на ден)

Не го земајте производот на празен стомак.
Може да се користи во текот на цела година.

Ако сте употребиле повеќе од препорачаното
Да не се надминува препорачаната дневна доза.
Консултирајте се со Вашиот лекар, ако сте употребиле повеќе од препорачаното.

Не содржи глутен и квасец, вештачки бои и засладувачи.
Погодно за вегетаријанци.

Мислења на потрошувачи

kitanovska.viki
5
Екстра вкус, енергија и имунитет до макс, го препорачувам на сите!
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се