SLEEPY Organik Бебешки влажни марамчиња 50 парчиња

SLEEPY Organik Бебешки влажни марамчиња 50 парчиња
59,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051632C
favorite_border

Опис на производот

Влажни марамчиња за раце, лице и тело со оцет, мајчина душичка, лимон и еукалиптус.

  • Не содржат алкохол, парабени, парфем и бои
  • Хипоалергени
  • Дерматолошки тестирани

Овие влажни марамчиња, со природни и органски состојки, се погодни за намена кај бебиња и деца.

Пакување: 50 влажни марамчиња

Содржина

Состав: вода (прочистена вода), калиум сорбат, глицерин, (органски) оцет, (органско) масло од кора на лимон, (органско) масло од лист на еукалиптус, (органско) масло од цвет/лист од мајчина душичка

После првото отварање да се користат до 3 месеци.

Мерки на претпазливост: Да се избегнува контакт со очи.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се