SOLGAR Селен 100 мкг, 100 таблети

SOLGAR SELENIUM 100 mcg selen
SOLGAR Селен 100 мкг, 100 таблети
713,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
049558C
favorite_border

Опис на производот

Solgar SELENIUM е формула со селен во форма на органски врзан Л-селенометионин, кој не содржи квасец, поради што е погоден за употреба кај лица кои се интолерантни на квасец. 

Селенот е есенцијален минерал во траги, кој има витално значање за :

  • поддршката на имунолошкиот систем на организмот и заштита на клетките од оксидативен стрес предизвикан од слободните радикали

  • одржување на здравјето на косата и ноктите

  • одржување на нормална функција на тироидната жлезда

  • одржување на нормална сперматогенеза

Пакување: 100 таблети

Состав:

Секоја таблета содржи:

Селен 100 мкг (Л-селенометионин без квасец)

Останати состојки: средство за зголемување на волуменот: дикалциум фосфат, микрокристална целулоза, средство против стврднување: силикон диоксид, растителен магнезиум стеарат, целулозна гума.

Употреба: за возрасни земете по една (1) до две (2) таблети дневно, пожелно со оброк или како што Ви препорачал Вашиот лекар.

Производот не содржи: глутен, пченица, млечни производи, соја, квасец, конзерванси, засладувачи, вештачки ароми или бои, шеќери, сол и скроб.

Погодно за вегани.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се