SUPERDIET Биосерин ноќна формула, 80 таблети

SUPERDIET BioSereine nuit Bio night relaxation nokna relaksacija
SUPERDIET Биосерин ноќна формула, 80 таблети
1.285,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
029989C
favorite_border

Опис на производот

 Сертифициран органски производ

  • Ноќна формула
  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст

 Bioserine Bio Nuit e додаток на исхрана на база на 5 растенија:

  • Пасифлора - придонесува за релаксација и помага при состојби на нервоза
  • Валеријана - придонесува за релаксација и го олеснува заспивањето
  • Хмељ - има релаксирачко дејство и придонесува за мирен сон
  • Мелиса и глог - ја надополнуваат оваа формула. Добриот сон е неопходен за нашето здравје и за обновување на енергија

Ритамот на спиење е дел од нашето секојдневие: една третина од нашиот живот ја поминуваме во спиење. Додека спиеме нашиот организам се полни со енергија.

Пакување: 80 таблети

Содржина

Состав:

Две таблети содржат:

Пасифлора* цветен прав (прав и екстракт - содржи малтодекстрин*) 400 мг**
Хмељ* (конус) 130 мг 
Мелиса* (лист) 130 мг 
Полнител: багремова гума* - глог*  (цвет и лист) 70 мг
Валериана екстракт* (корен, содржи малтодекстрин*) 200 мг**

оризов скроб*

*состојки од органско производство.

**еквивалент на суво растение.

Употреба: се препорачуваат по две (2) таблети навечер, во тек на вечерата.
 

Предупредување: Не се препорачува употреба на овој производ кај деца помали од 12 години.
Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и доилки.  
Да не се употребува во текот на првото тромесечје од бременоста.

Не се препорачува на жени со лична или семејна историја на рак на дојка. Разговарајте околу тоа со Вашиот лекар.
Во случај на истовремено консумирање на лекови или пак појава на срцеви нарушувања или депресија, побарајте совет од Вашиот лекар. Потребно е посебно внимание при управување со возило или ракување со машини, во тек на употребата на производот.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Да се чува на места недостапни за деца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се