SUPERDIET Целимине био 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Cellimine Bio organic 20 ampules organsko celimine za slabeenje
SUPERDIET Целимине био 20 ампули по 15 мл
819,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
030849C
favorite_border

Опис на производот

Cellimine Bio - Комплекс на база на 6 растенија, овошје и јаболков оцет:

  • Зелен чај – придонесува за намалување на телесната тежина, за регулација на метаболизмот на мастите и за елиминација на вода преку бубрезите
  • Бреза - придонесува во елиминација на вода и детоксикација на организмот
  • Медуника - придонесува во елиминација на вода преку бубрезите
  • Црвена винова лоза - придонесува за нормална циркулација
  • Јаболков оцет, сок од јаболко и лимон и етеричното масло од лимон ја надополнуваат оваа комбинација

Процесот на слабеење мора да биде дел од балансирана исхрана (да се застапени сите групи на храна, вклучително најмалку 5 различни овошја и зеленчук, секој ден), консумација на околу 1.5 л вода на ден и минимум редовна физичка активност.

  • За возрасни и деца од 18 годишна возраст

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Две (2) ампули (30 мл) содржат:

Воден екстракт од зелен чај* (Camellia sinensis - лист) 320 мг**
Бреза* (Betula alba - лист) 320 мг**
Медуника* (Filipendula ulmaria - цвет) 320 мг**
Црвена винова лоза* (Vitis vinifera - лист) 320 мг**
Јаболков оцет* 1350 мг
Етерично масло од лимон* (Citrus limonum - кора)  
Концентриран сок од јаболко* (плод) и од  лимон* (плод) 25.6 мг

*состојки од органско  производство 

**eквивалент на суво растение

Употреба: Задолжително за време на оброк, по можност наутро. Максимум 2 ампули во текот на денот.

Предупредување: Да не се користи подолго време без медицински совет. Да не се зема на празен стомак.

Производот не е наменет за деца и адолесценти под 18 години. Не се препорачува употреба на овој производ кај бремени жени и долки, лица склони кон алергии, посебно алергија на салицилни деривати и лица со проблеми со црниот дроб, кардиоваскуларни нарушувања (хипертензија, аритмија) и хепертироидизам. Да не се употребува истовремено со антикоагуланси.

При истовремена употреба на други лекови консултирајте се со Вашиот лекар. Производот содржи еселнцијално масло и зелен чај, пред употреба консултирајте се со Вашиот лекар или фармацевет. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Само за перорална употреба - не е наменето за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се