SUPERDIET Матичен млеч био 1500 мг, 20 ампули по 15 мл

SUPERDIET Матичен млеч био 1500 мг, 20 ампули по 15 мл
1.620,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
020271C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Матичен млеч, багремов мед, полен

  • Матичниот млеч на Superdiet е третиран исклучително со посебна техника на ниска температура со цел зачувување на квалитетните состојки. Матичниот млеч како “вистинско богатство на саќето” е ексклузивна храна на матицата уште од раѓање
  • Багремовиот мед е производ на трудот на пчелите, почнувајќи од собирање на нектарот од цветовите на багремот, па се до секоја капка природен и кремаст мед
  • Поленот го собираат пчелите за сопствена исхрана. Поленот придонесува за одржување на природниот одбрамбен систем, за намалување на заморот и за одржување на тонусот и енергијата

Пакување: 20 ампули по 15 мл

Содржина

Состав:

Eдна (1) ампула содржи:

Матичен млеч  1500 мг
Багремов мед 250 мг
Полен 135 мг

                                                                                           
Состојки: прочистена вода, матичен млеч*, концентриран сок од круша*, сируп од агавe*, багремов мед*, полен*.

*Состојки од органско производство.

Да се чува на места недостапни за деца.
 

Употреба: се препорачува по една (1) ампула на ден. Добро да се протресе пред употреба. Не се препорачува употреба кај деца под 1 година.

Не се препорачува за лица алергични на пчелини производи. Препорачаната дневна доза не смее да се надминува. Препаратот не заменува оброк и не треба да се користи како замена за разновидна исхрана. Ампулите се наменети за пиење - не за инјектирање.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се