TEKMAR Sport 37% Протеини, бар со какао прелив-карамел, 45 г

TEKMAR Sport 37% Протеини, бар со какао прелив-карамел, 45 г
106,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
044527C
favorite_border

Опис на производот

Спорт бар со какао прелив - карамел со 37% протеини

  • Содржи засладувач
  • Мало количество шеќери
  • Големо количество протеини
  • Големо количество влакна

Нето-тежина: 45 г

Содржина

Состојки: млечни протеини 22%, какао прелив 19% (целосно хидрогенизирана палмина маст, згуснувач: полидекстроза (влакна), млечни протеини 30%, какао во прав 8%,  емулгатор: соја лецитин, арома, засладувач: сукралоза), засладувач: малтитол,  овлажнувач: глицерол, соја протеински екструдат изолат од соја протеини), обезмастено млеко во прав, хидролизиран колаген, кокосова маст, масло од семе од репка, вода, какао во прав, карамел во прав 0,5%, емулгатор: соја лецитин, арома, сол.

Производот може да содржи глутен и различни јаткасти плодови, кикирики, сусам и јајца.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се