4U Babytol Д3, 30 twist off капсули

4U Babytol Д3, 30 twist off капсули
299,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
029914C
favorite_border

Опис на производот

Babytol D3 содржи витамин Д3, неопходен за Вашето бебе од самото раѓање.

Во согласност со Европските и националните препораки на педијатрите, витамин Д3 се користи превентивно од 8-миот ден од раѓањето, за здрав развој на коските и забите, во доза од 400 ИЕ на ден.

По една година, се препорачува суплементација во доза од 400 ИЕ на ден, во зимските месеци (од октомври до март).

Недостаток на витамин Д3 може да предизвика кршливост на коските, деминерализација и меки коски или болест наречена рахитис.

Со употреба на една капсула на ден, ќе бидете целосно сигурни дека Вашето бебе го прима потребниот витамин Д3 во препорачаната дневна доза, за правилен развој.

lПакување: 30 twist off капсули

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се