4U Бимунал имуно сируп, 300 мл

bimunal immuno 4u for you sirup
4U Бимунал имуно сируп, 300 мл
819,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
049686C
favorite_border

Опис на производот

BIMUNAL IMUNO е сируп со уникатен, природен состав наменет за подигнување и зајакнување на имунитетот!

  • За деца од 1 година

BIMUNAL IMUNO содржи екстракт од плод на црн бозел, сега во значително поголема количина -новиот BIMUNAL IMUNO содржи три пати повеќе екстракт од плод на црн бозел во препорачаната дневна доза. 

Покрај екстрактот од плод на бозел, BIMUNAL IMUNO содржи и спрашена пулпа од плод на баобаб, ацерола, цинк, бакар, витамини Ц и Д.
Плодот од баобаб е храна богата со природни витамини, минерали и растителни влакна со висока концентрација, а поради единствениот нутритивен состав, честопати се нарекува и „супер овошје“. Плодот од баобаб содржи природни витамини Ц, Д, А, Е, Б комплекс како и минерали: калциум, магнезиум, цинк, калиум и железо.

Сирупот BIMUNAL IMUNO е наменет за подигнување и зајакнување на имунолошкиот систем кај децата, особено во периодот од септември до март, кога децата одат во градинки и училишта и кога фреквенцијата на респираторни инфекции е екстремно висока.

Пакување: 300 мл

Содржина

Состав: 10 мл содржи:

Лушпа од плод на баобаб 200 мг
Екстракт од плод на црн бозел 100 мг
Екстракт од плод на Ацерола 60 мг
Витамин Ц 25 мг
Цинк 3 мг
Бакар 0.3 мг
Витамин Д 10 мкг

Употреба:

  • За деца од 1 година: 10 мл дневно (две кафени лажички), по оброк

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се