4U Бимунал имуно за возрасни, 30 капсули

4U Бимунал имуно за возрасни, 30 капсули
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050908C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

BIMUNAL IMUNO ADULTS претставува додаток во исхраната во форма на капсули, кои имаат природен состав наменет за зајакнување на имунитетот, за деца постари од 14 години и за возрасни.

Капсулите содржат уникатна комбинација на состојки - баобаб, бозел, ацерола, прополис, цинк, бакар и витамини Ц и Д. Плодот од баобаб е храна богата со природни витамини, минерали и растителни влакна во високи концентрации, а поради својот уникатен нутритивен состав, тој често се нарекува и „супер овошје". Прополисот е смолеста супстанца која пчелите ја собираат од цвеќињата и како таква е многу богата со витамини, минерали, флавоноиди.

Бозелот, витамините Ц и Д, цинкот и бакарот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Покрај тоа, витаминот Ц и бакарот придонесуваат за одржување на нормалниот енергетски метаболизам и намалување на замор и исцрпеност, а дополнително витаминот Ц, цинкот и бакарот ги штитат клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Лушпа од плод на баобаб 200 мг
Сув екстракт од плод на бозел 75 мг

Сув екстракт од плод на ацерола

стандардизирано со 25% Витамин Ц

60 мг

15 мг

Екстракт од прополис 50 мг
Витамин Ц 65 мг
Цинк 9 мг
Бакар 0.9 мг
Витамин Д 10 мкг

 

Употреба:

  • Возрасни и деца над 14 години: 1 капсула дневно, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се