4U PHARMA Babytol Д3 + ДХА Омега, 30 капсули

4u pharma Babytol D3 + DHA Omega
4U PHARMA Babytol Д3 + ДХА Омега, 30 капсули
558,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040299C
favorite_border

Опис на производот

Врз основа на препораките на Европската агенција за безбедност на храна (ЕFSА), неонатолозите и педијатрите во Европа и во нашиот регион препорачуваат суплементација со 100 мг ДХА омега-3 масни киселини дневно, од раѓање до 2-годишна возраст.

Како една од трите Омега-3 масни киселини, DHA е најважна за здрав развој на видот и мозокот на Вашето бебе. 

Мозокот на бебето се развива најинтензивно во првите три месеци по раѓањето, а сетилата за вид, слух и говор во првата година. После една година, се развиваат високите функции на мозокот кои се важни за концентрацијата, вниманието и интелигенцијата на Вашето дете.

Babytol D3 + DHA Омега содржи 100% од препорачаната дневна доза на DHA омега-3 масни киселини од 100 мг и 100% од препорачаната доза на витамин Д3 од 400 ИЕ.

Пакување: 30 капсули.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се