4U PHARMA Бимунал имуно за возрасни, 30 капсули

4u Pharma Bimunal Imuno Adults za vozrasni
4U PHARMA Бимунал имуно за возрасни, 30 капсули
386,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050908C
favorite_border

Опис на производот

BIMUNAL IMUNO ADULTS претставува додаток во исхраната во форма на капсули, кои имаат природен состав наменет за зајакнување на имунитетот, за деца постари од 14 години и за возрасни.

Капсулите содржат уникатна комбинација на состојки - баобаб, бозел, ацерола, прополис, цинк, бакар и витамини Ц и Д. Плодот од баобаб е храна богата со природни витамини, минерали и растителни влакна во високи концентрации, а поради својот уникатен нутритивен состав, тој често се нарекува и „супер овошје". Прополисот е смолеста супстанца која пчелите ја собираат од цвеќињата и како таква е многу богата со витамини, минерали, флавоноиди.

Бозелот, витамините Ц и Д, цинкот и бакарот придонесуваат за нормална функција на имунолошкиот систем. Покрај тоа, витаминот Ц и бакарот придонесуваат за одржување на нормалниот енергетски метаболизам и намалување на замор и исцрпеност, а дополнително витаминот Ц, цинкот и бакарот ги штитат клетките од оксидативен стрес.

Пакување: 30 капсули

Содржина

Состав:

Лушпа од плод на баобаб 200 мг
Сув екстракт од плод на бозел 75 мг

Сув екстракт од плод на ацерола

стандардизирано со 25% Витамин Ц

60 мг

15 мг

Екстракт од прополис 50 мг
Витамин Ц 65 мг
Цинк 9 мг
Бакар 0.9 мг
Витамин Д 10 мкг

 

Употреба:

  • Возрасни и деца над 14 години: 1 капсула дневно, по оброк.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се